Czym jest kwercetyna Forest Vitamin?

kwercetyna-1
17 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

Kwercetyna to związek aromatyczny pochodzenia roślinnego należący do grupy flawonoli, który znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu oraz farmaceutyce, w celu produkcji medykamentów. Kwercetyna Forest Vitamin znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości na wielu polach. Efektywność działania tego związku potwierdza tak zwany paradoks francuski. Francuzi słyną z dosyć bogatej w tłuszcz diety, obfitej w sery oraz alkohole, a mimo to zachorowalność na choroby serca dotyka ich w mniejszym stopniu niż członków innych krajów. Dzieje się dlatego, że raczą się zwłaszcza winem czerwonym, będącym źródłem flawonoidów, czyli kwercetyny. Kwercetyna to silny przeciwutleniacz, posiadający pozytywne prozdrowotne oddziaływanie na organizm ludzki.

Kwercetyna – działanie i właściwości

Nie od dzisiaj wiadomo, iż produkty i substancje pochodzenia roślinnego, dobrze oddziałują na kondycję całego człowieka. Kwercetyna, jak już wspomniano, posiada działanie silnie przeciwutleniające, powstrzymuje reakcje utleniania, które mogą być bardzo groźne dla zdrowia. Związek ten to prawdziwy lek przyszłości, który unieszkodliwia wolne rodniki. Ponadto przeciwdziała powstawaniu wielu schorzeń, a nawet pomaga dbać o zdrową i młodą skórę. Kwercetyna Forest Vitamin to reakcja na usiłowania znalezienia leku, który odpowiednio zwalczałby choroby cywilizacyjne, takie jak zawały i udary. Właściwości przeciwzapalne kwercetyny mają dobroczynny wpływ na naczynia krwionośne, obniżają ciśnienie i chronią ustrój przed miażdżycą. Działanie antyoksydacyjne zmniejsza prawdopodobieństwo chorób sercowo-naczyniowych. Słusznym jest więc włączyć do diety dania, zwłaszcza owoce i warzywa, obfite w kwercetynę, przez co możliwe jest znaczne zmniejszenie ryzyka powstawania groźnych chorób.

Jakie jeszcze zastosowanie ma ten związek aromatyczny pochodzenia roślinnego?

Kwercetyna ma też silne właściwości antyrakowe, jest w stanie hamować rozwój nowych komórek nowotworowych. Gdy podamy ją w większych ilościach, może je nawet zabijać. Dostrzegamy również działanie przeciwalergiczne tego niezwykłego związku. Takie cechy są przyczyną tego, że ten związek aromatyczny jest wykorzystywana w farmaceutyce, do produkcji środków przeciw alergii.

Bardzo interesujące jest, że kwercetyna Forest Vitamin potrafi także pomagać w odchudzaniu! Bowiem, jest w stanie zmniejszać magazynowanie tłuszczów w tkankach, przyczyniając się do utrzymania smukłej sylwetki i dobrego ogólnego samopoczucia.

About Post Author

admin

Polecamy nasz blog i sklep z produktami SEO. Dołącz do naszych katalogów stron i firm oraz blogów. Przeglądaj okazyjną ofertę na multi kod i inne katalogi firm czy blogów.
Happy
Happy
64 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
36 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %